LOGOMUZ YENİLENDİ

TNB Kep’ten TNB Teknoloji şirketine dönüşümümüzün başlangıç noktası; Yeni logomuz, bumerang formundan yola çıkılarak tasarlanmıştır. Neden bumerang derseniz; Bumerang tüm kadim kültürlerde yeri olan, evrensel, gönderildiğinde geri dönebilen en eski av araçlarından biridir. Gücünü köklü Türkiye Noterler Birliği’nden alan TNB Teknoloji’nin yeni çağın en etkili araçlarından teknolojiyi kullanma becerisi ile Bumerang ı özdeşleştirerek aralarında ironik bir bağ kurduk. Bu bağ özgün logomuza ilham oldu.

Bumerang formu aynı zamanda geri dönen yapısı ile tüm verilerin güvenli bir şekilde dijital ortamda alınıp verilebileceğini işaret etti. Bumerang bilinen özellikleriyle atıldığında sahibine geri döner. Her türlü bilgi ve belgenin giriş/çıkışının kayıt altında olduğunu anlatan bu döngüsel form aynı zamanda dijital dönüşümü de çağrıştırmaktadır. Bumerangın uçlarında bulunan yukarı yönlü oklar ile geleceğe atılım yapan, vizyoner şirket vurgusu yapılmıştır. Beyaz alanda gizlenen N harfi ise gücümüzü Noterlik müessesinin güvenirliliğinden aldığımızı ifade etmektedir Amblemsiz oluşturduğumuz özgün tipografide sade, şık ve etkileyici logo tasarımı ile modern ve yenilikçi yönlerimiz vurgulanmıştır. T harfinin oval kenarları ile esnek, n harfinin yukarı yönlü eğik duruşu ile dinamik, b harfinin sağlam duruşu ile de güçlü görünen özgün font yapısı tercih edilmiştir. ‘Teknoloji’ dijital fontla yazılmış, harf aralıkları açılarak şirketin özgüvenine vurgu yapılmıştır. Global mavi rengi ile tipografik logoyu tamamlamıştır. Türk rengi olan Turkuaz ile Dünya’da bilişimin rengi olan global mavi rengini buluşturduk. Türkiye’de doğan milli teknoloji şirketi TNB Teknoloji kısa zamanda dünyaya ihracat hedeflerini gerçekleştirecek ve kazanacağı başarılarla global bilişim sektöründe yerini alacaktır.. Hayırlı olması niyetiyle…

Diğer
HABERLER

LOGOMUZ YENİLENDİ
LOGOMUZ YENİLENDİ

TNB Kep’ten TNB Teknoloji şirketine dönüşümümüzün başlangıç noktası; Yeni logomuz, bumerang formundan yola çıkılarak tasarlanmıştır.

Devamını Oku