KURUMSAL KİMLİK
REHBERİ

Şirketimizdeki tüm departmanlarımızın ortak katılımı ile hazırlanan bu rehber ile amacımız, hem şirket içerisinde hem de dış paydaşlar gözünde dengeli tutarlı ve iletişimimize olumlu katkı sağlayacak şekilde kullanılmasını sağlamaktır.

LOGO HİKAYESİ

TNB Kep’ten TNB Teknoloji şirketine dönüşümümüzün başlangıç noktası olan yeni logomuz, bumerang formundan yola çıkılarak tasarlanmıştır. Neden bumerang derseniz; bumerang tüm kadim kültürlerde yeri olan; evrensel, gönderildiğinde geri dönebilen en eski av araçlarından biridir. Gücünü köklü Türkiye Noterler Birliği’nden alan TNB Teknoloji’nin yeni çağın en etkili araçlarından teknolojiyi kullanma becerisi ile bumerangı özdeşleştirerek aralarında ironik bir bağ kurduk. Bu bağ özgün logomuza ilham oldu.

Bumerang formu aynı zamanda geri dönen yapısı ile tüm verilerin güvenli bir şekilde dijital ortamda alınıp verilebileceğini işaret etti. Bilinen özellikleriyle bumerang; sahibine geri dönmektedir. Her türlü bilgi ve belgenin giriş / çıkışının kayıt altında olduğunu anlatan bu döngüsel form aynı zamanda dijital dönüşümü de çağrıştırmaktadır. Bumerangın uçlarında bulunan yukarı yönlü oklar ile geleceğe atılım yapan, vizyoner şirket vurgusu yapılmıştır. Beyaz alanda gizlenen N harfi ise gücümüzü Noterlik müessesinin güvenirliliğinden aldığımızı ifade etmektedir.

Amblemsiz oluşturduğumuz özgün tipografide sade, şık ve etkileyici logo tasarımı ile modern ve yenilikçi yönlerimiz vurgulanmıştır. T harfinin oval kenarları ile esnek, n harfinin yukarı yönlü eğik duruşu ile dinamik, b harfinin sağlam duruşu ile de güçlü görünen özgün font yapısı tercih edilmiştir. ‘’Teknoloji’’ dijital fontla yazılmış, harf aralıkları açılarak şirketin özgüvenine vurgu yapılmıştır. Global mavi rengi ile tipografik logoyu tamamlamıştır.

Milli bir renk olan turkuaz ile dünyada bilişimin rengi olarak kabul gören global mavi rengini buluşturduk. Türkiye’de doğan milli teknoloji şirketi TNB Teknoloji kısa zamanda dünyaya ihracat hedeflerini gerçekleştirecek ve kazanacağı başarılarla global bilişim sektöründe yerini alacaktır.. Hayırlı olması niyetiyle…

Logonun Bileşenleri

Logonun çıkış noktası olan N harfi, tasarım formu ve renkleriyle birçok anlam ifade etmektedir.

Bumerang formu dijital dönüşümü simgelemektedir. Bu dönüşüme ayak uyduran firmaların geleceğin dünyasında teknolojiyi en etkili şekilde kullanarak söz sahibi olacağı mesajı verilmektedir. N harfinde bulunan oklar; firmanın yenilikçi ve ilerici yapısını vurgulamaktadır. Noterler Birliği’nin güvenirliliğinden aldığı güçle TNB Teknoloji önce Türkiye, sonra da dünyada ürettiği teknolojilerle söz sahibi olma hedefindedir.