E-İMZA
YENİLEME BAŞVURUSU

E-imzanızı yenilemek için aktif ve süresi dolmamış olan bir e-imzaya ihtiyacınız vardır. Süreç hakkında daha fazla bilgi ve E-imza yenileme işlemleriniz için tıklayın.

Başvur

BİREYSEL E-İMZA İLK BAŞVURU

Başvuru evraklarını görmek için
lütfen tıklayınız

KURUMSAL E-İMZA İLK BAŞVURU

Başvuru evraklarını görmek için
lütfen tıklayınız

E-İMZA

YENİLEME

e-İmzanızı yenilemek için aktif ve süresi dolmamış olan bir e-İmzaya ihtiyacınız vardır. Süreç hakkında daha fazla bilgi ve e-İmza yenileme işlemleriniz için tıklayın.

Başvur

E-İMZA NEDİR?

e-İmza, ıslak imzanın fonksiyonunun elektronik ortamda bir karşılığını oluşturmak için geliştirilmiştir. Bu şekilde geliştirilmesindeki ana hedef; bir elektronik belge imzalandığı zaman o belgenin muhatabı olan iki hususta emin olunmasıdır. Birincisi; elektronik belge imzada adı geçen şahıs tarafından oluşturulmuş ve imzalanmıştır. İkincisi ise; imzalandıktan sonra tek bir harfi dahi değiştirilmemiştir. Öyle ki ıslak imzada; imza taklidi mümkün iken, e-İmzada bu mümkün değildir. Aynı zamanda ıslak imzada imzadan sonra belge üzerinde tahrifat yaparak belgeyi değiştirmek mümkün iken, e-İmzada yine bu imkansızdır. e-İmzanın özelliği; kimlik doğrulama, gizlilik, bütünlük ve inkar edememedir.

(e-İmza; 23 Ocak 2004 tarihli, 25355 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu'nda, Elektronik imza şu şekilde tanımlanmıştır: ‘’Başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veri’’ dir.

E-İMZA HAKKINDA

SIKÇA SORULAN
SORULAR

KEP, e-imza, yazılım, robotik otomasyon süreçleri, toner tasarruf çözümleri ve zaman damgası hakkında aklınıza takılabilecek, en çok merak edilen soruları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplandırdık.

İncele

E-İMZA

DESTEK

e-İmzanız hakkında aklınıza takılan sorular ve işlemler için destek hattımıza başvurabilirsiniz.

İncele

TNB Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş ; TNB E-imza NES Hizmet Sağlayıcısı olarak kendi e-imzasını ürettiği gibi, bazı elektronik hizmet sağlayıcılarının da e-imzalarını ayrıca üretebilmektedir. Bunun için alacağınız destek farklılık gösterebilir. Aldığınız e-imza için doğru destek ürününü seçinizden emin olunuz.

Anasayfaya Dön
x

E- Güven
E-imza Desteği Almak için Lütfen

Tıklayınız

E- Tuğra
E-imza Desteği Almak için Lütfen

Tıklayınız

Kep ve Diğer Çözümlerimiz
Hakkında Destek Almak için Lütfen

Tıklayınız