E-İMZA

BİREYSEL E-İMZA BAŞVURUSU

Sizler için uygun kampanyaları görmek için
lütfen tıklayınız

KURUMSAL E-İMZA BAŞVURUSU

Sizler için uygun kampanyaları görmek için
lütfen tıklayınız

E-İMZA NEDİR?

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu'nda, Elektronik imza şu şekilde tanımlanmıştır: ‘’Başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veridir." E-imza, el ile atılan ıslak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir. Elektronik imza ile imzalanmış verinin, kimin tarafından imzalandığı ve güvenilirliği kontrol edilmiş olur. Elektronik imza; imzalanan verinin bütünlüğünün bozulmadığını, verinin tarafların kimlikleri doğrulanmak suretiyle oluşturulduğunu garanti eder.

Elektronik imza süreleri 1,2 ve 3 yıllık olabilmektedir. Bu süreler bittikten sonra kişiye özel olan nitelikli sertifikanın yenilenmesi gerekmektedir, bu işleme e-imza yenileme adı verilmektedir. İkinci yöntem ise e-imza süresi bittikten sonra yeniden alım da yapılabilir. Kişi isterse kendisine ait birden fazla e-imza alabilmektedir.

E-İMZA HAKKINDA

SIKÇA SORULAN
SORULAR

KEP, e-imza, yazılım, robotik otomasyon süreçleri, toner tasarruf çözümleri ve zaman damgası hakkında aklınıza takılabilecek, en çok merak edilen soruları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplandırdık.

İncele

E-İMZA

DESTEK

e-İmzanız hakkında aklınıza takılan sorular ve işlemler için destek hattımıza başvurabilirsiniz.

İncele