KEP KULLANMANIN
FAYDALARI

Elektronik haberleşmenin iş hayatının vazgeçilmezi olduğu günümüz koşullarında, delil niteliği taşıyan, güvenilir ve ekonomik bir yöntemin tercih edilmesi büyük bir gereklilik haline gelmiştir.

KEP KULLANMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Yasal Güvenlik

KEP sistemi gönderici/alıcının kimliklerinin belli olduğu, tarafsız yasal koruma ve güvence sunar.

Bütünlük

KEP sistemi standart elektronik postadan farklı olarak gönderi zamanının, elektronik posta içeriğinin değiştirilmesine imkan vermeyerek gönderi bütünlüğünü ve orijinalliğinin korunmasını sağlar.

Zaman ve Maliyette Tasarruf

Islak imzalı gönderim yerine elektroink ortamda gönderim yapılması imkan sunduğu zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Kağıt ve gönderim masrafınız azalır.

Üstün Verimlilik

KEP sistemi ile kazanılan zaman ve fiziki ortama ihtiyacın ortadan kalkması ile verimlilik seviyesinin artırılmasını sağlar,

Çevrecilik

KEP sistemi resmi yazışmalardaki kağıt ortamını ortadan kaldırarak kağıttan tasarruf edilmesini sağlar.

Saklanabilirlik

Yazışma sırasında her aşamada oluşturulan KEP delilleri KEPHS tarafından kayıt altına alınır ve 20 yıl boyunca saklanır.

Kanıt Niteliği

Gönderimlerde oluşturulan KEP delilleri KEPHS tarafından kayıt altına alınır ve 20 yıl boyunca saklanır. Uyuşmazlık halinde mahkemede hukuken geçerlilik sağlar.KEP HAKKINDA

SIKÇA SORULAN
SORULAR

KEP, e-imza, yazılım, robotik otomasyon süreçleri, toner tasarruf çözümleri ve zaman damgası hakkında aklınıza takılabilecek, en çok merak edilen soruları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplandırdık.

İncele